Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Konkurs rozstrzygnięty. Prace zwycięzców znajdą się w kalendarzu!

140 prac plastycznych i fotograficznych wzięło udział w pierwszym konkursie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zorganizowanym w ramach edukacyjnego przedsięwzięcia pn. „Akademia Wodnika”. 12 laureatów odebrało nagrody. Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać także dwa wyróżnienia.
–  Serdecznie Wam gratuluję pomysłowości i świadomości ekologicznej. Prace, które przygotowaliście pokazują, że doskonale wiecie jak ważna jest czysta i dobra woda dla naszego zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego – zaznaczył Janusz Adamek, prezes Spółki Sądeckie Wodociągi.

Do oceniania prac konkursowych Spółka Sądeckie Wodociągi zaprosiła przedstawicieli: Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Urzędu Miasta.

– Konkurs dał możliwość zaprezentowania talentu, po drugie – dzieci zostały docenione, a po trzecie – zostało coś na pamiątkę – powiedział Stanisław Szudek, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu. – Co do idei – to takie inicjatywy są ważne, bo poprzez podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci, podnosi się świadomość rodziców.

– Cieszę się, że mogłam oceniać Wasze prace – zaznaczyła Ewa Gondek, kierownik delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Nowym Sączu.

– Gratuluję laureatom i życzę udanych i spokojnych wakacji – dodała Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Do życzeń dołączyła się także Dorota Śląska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu.

Z prac powstanie kalendarz na rok 2016.

Uczniowie rywalizowali w dwóch konkursach: plastycznym pt. „Wiem, co robię – dbam o wodę” oraz fotograficznym pt. „Cztery pory wody”. Każdy z nich był podzielony na dwie kategorie wiekowe (szkoła podstawowa oraz gimnazjum). Łącznie wpłynęło 140 prac. Komisja miała twardy orzech do zgryzienia, dlatego po burzliwej dyskusji wyłoniono nie tylko 12 laureatów, ale i dwóch wyróżnionych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w Akademii Wodnika oraz kolejnych konkursach organizowanych przez Spółkę Sądeckie Wodociągi.

{GALLERY_ID: 35}

Galeria

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty