Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Ruszają zapisy na II Festiwal Biegowy Sądeckich Wodociągów!

Od poniedziałku (8 maja) przedstawiciele szkół z terenu Nowego Sącza, Starego Sącza oraz gmin: Nawojowa, Korzenna i Kamionka Wielka mogą zapisywać się do udziału w imprezie. Zawody „Woda źródłem sukcesu” rozegrają się w Dzień Dziecka na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach obchodów 725-lecia lokacji miasta.
Celem imprezy jest promowanie postaw zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Inicjatywa ma zachęcić młodych ludzi do picia wody oraz uprawiania sportu – mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – Ubiegłoroczny Festiwal pokazał, że tego typu sportowe przedsięwzięcia i rywalizacja fair play dają uczestnikom dużo radości. 

I Festiwal Biegowy „Woda źródłem sukcesu” zgromadził ponad 800 uczestników z: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. W imprezie wzięły udział także przedszkolaki. Każdy z uczestników otrzymał medal oraz certyfikat, a także upominki. W klasyfikacji generalnej nagrody finansowe w wysokości trzech, dwóch i jednego tysiąca złotych otrzymały szkoły. Podobnie będzie w tym roku.

Na dzieci i młodzież czeka mnóstwo atrakcji. Będą pokazy sprzętu policyjnego, a także Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Sądeckich Wodociągów. Chemii ma wesoło będą uczyć przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz pracownicy laboratorium sądeckiego przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego. Soki przygotują dla uczestników przedstawicielki Klubu Aktywnych Mam. Po raz pierwszy będzie można także skosztować czystej wody prosto z rur z saturatora stylizowanego na czasy PRL-u. Będą także stanowiska animacyjne oraz dodatkowe zajęcia sportowe.

Na finał imprezy wystąpi finalista programu Mam Talent Anna Filipowska.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Miasta Nowego Sącza, Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu – Instytut Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu oraz Spółka Sądeckie Wodociągi.

Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.  


Regulamin do pobrania tutaj. Zgłoszenia odbywają się od 8 maja do 19 maja 2017r. wyłącznie drogą elektroniczną, przesyłane w formie pliku exel na adres info@zpow.nsacz.pl.


Na zdjęciach uczestnicy I Festiwalu Biegowego „Woda źródłem sukcesu”

{GALLERY_ID: 49}
 

Galeria

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty