Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Wspólne projekty na terenach wiejskich z Uniwersytetem Rolniczym

Spółka Sądeckie Wodociągi podpisała porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. To pierwszy krok do wspólnych projektów badawczych, które podmioty zamierzają realizować na terenach wiejskich.
Na sprawach terenów wiejskich znamy się najlepiej – powiedział z uśmiechem prof. dr hab. inż. Krzysztof Gawroński, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. – Współpraca ze Spółką Sądeckie Wodociągi jest niezwykle ważna. Pomoże w skutecznym aplikowaniu o środki na ciekawe i użyteczne projekty badawcze dotyczące branży wodno-kanalizacyjnej.

Spółka oraz krakowska uczelnia współpracowały już w zakresie praktyk studenckich oraz udostępniania materiałów dotyczących przedsiębiorstwa. Z tych ostatnich powstało wiele prac magisterskich.

Tym razem zamierzamy pracować między innymi nad analizą jakości wody oraz badaniem składu ścieków na terenach wiejskich, na obszarze działania przedsiębiorstwa – poinformował Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. Uniwersytet Rolniczy to kolejny partner naukowy, z którym będziemy współdziałać.

W czerwcu tego roku Spółka Sądeckie Wodociągi podpisała porozumienie z Politechniką Krakowską. Podmioty już rozpoczęły wspólne działania dotyczące monitoringu parametrów jakości wody w sieci w czasie rzeczywistym (on-line). W maju tego roku przedsiębiorstwo podjęło współpracę także z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu. 


{GALLERY_ID: 57}
 

Galeria

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty