Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Czym się zajmujemy

Spółka Sądeckie Wodociągi ma za zadanie dostarczać wodę do mieszkańców Nowego Sącza oraz gmin: Stary Sącz, Nawojowa, Korzenna, a także dbać o jej jakość i smak.

W ramach przedsiębiorstwa działa kilka laboratoriów technologicznych oraz akredytowane laboratorium, które na bieżąco monitorują parametry wody. Pracownicy Sądeckich Wodociągów czuwają nad tym, aby do naszych domów trafiała czysta i smakowo bardzo dobra woda, którą można pić prosto z kranu. To – jak głosi hasło Sądeckich Wodociągów – „Czysta woda prosto z rur”!

Drugim głównym zadaniem spółki jest odprowadzanie, oczyszczanie i kontrola ścieków, a także użytkowanie i remonty obiektów oraz sieci wodociągowo-kanalizacyjnych. Sieć kanalizacyjna Sądeckich Wodociągów znajduje się na terenie Nowego Sącza oraz gmin: Stary Sącz, Nawojowa, Korzenna i Kamionka Wielka. 

Przedsiębiorstwo zarządza systemem wodociągowym o długości 930 km oraz systemem kanalizacyjnym o długości 940 km (dane za 2022 r.)

 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty