Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Dwie szkoły nagrodzone w 8. konkursie plastycznym. Gratulacje!

Szkoła Podstawowa w Łęce (gmina Korzenna) oraz Szkoła Podstawowa w Skrudzinie (gmina Stary Sącz) zdobyły główną nagrodę w konkursie plastycznym Sądeckich Wodociągów „Woda – wspólne dobro, wspólna troska”.

Placówki otrzymały bony po 1 250 zł. Za kwotę mogą doposażyć pracownie, bibliotekę, czy salę gimnastyczną.

–„Decydujący głos w sprawie zagospodarowania nagrody będą mieć nasi uczniowie, którym zawdzięczamy ten sukces”– przekonuje Maria Kałuzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skrudzinie. Ta placówka po raz drugi zdobyła główną nagrodę w konkursie Sądeckich Wodociągów. Dwa lata temu uczniowie zdecydowali o zakupie stołu do gry w piłkarzyki, który umila uczniom szkolne przerwy. Szkoła ze Skrudziny może się także pochwalić dwoma tegorocznymi laureatami. Kaja Citak oraz Wojciech Biryt zdobyli w konkursie również nagrody indywidualne.

–„W tym roku bardzo mocno zaangażowaliśmy się w przygotowanie prac do konkursu Sądeckich Wodociągów. Bardzo się cieszę, że nasza szkoła wygrała. Będziemy się zastanawiać na co przeznaczyć nagrodę, tym bardziej, że czeka nas w tym roku przeprowadzka do nowego budynku szkoły”– dodaje Anna Kita, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łęce.

Gratulacje złożyli zwycięzcom burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wójt gminy Korzenna Leszek Skowron oraz prezes Sądeckich Wodociągów Tadeusz Frączek.

Więcej o konkursie: Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Jury oceniło 1562 prace!

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty