Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Sądeckie Wodociągi udrażniały całą kanalizację deszczową – lista ulic

W mediach pojawia się wiele informacji na temat kanalizacji deszczowej. Są to również informacje związane z okresem 2018-2020, kiedy to Sądeckie Wodociągi administrowały „deszczówką”. Dlatego spółka informuje jak rzeczywiście wyglądała realizacja umowy z miastem.

W latach 2018 – 2020 oraz we wcześniejszym okresie Sądeckie Wodociągi wykonywały dla miasta Nowego Sącza płatną usługę w zakresie bieżącego utrzymania sieci kanalizacji deszczowej. Spółka została wybrana do wykonania tej usługi w wyniku postępowania przetargowego. Zgodnie z zapisami umowy Sądeckie Wodociągi obsługiwały wszystkie ulice w mieście posiadające kanalizację deszczową. Na początku 2018 roku było to 90 km i 50 m. W kolejnych latach ta liczba się zwiększyła o nowe odcinki „ burzówki”.

W ramach umowy spółka była zobowiązana do czyszczenia i udrażniania kanalizacji deszczowej. Pracownicy Sądeckich Wodociągów po pierwsze dokonywali okresowych przeglądów kanalizacji deszczowej w mieście wraz ze studzienkami i separatorami. Po drugie w razie nagłych zdarzeń jak na przykład nawalny deszcz, pracownicy Sądeckich Wodociągów musieli natychmiast być na miejscu zdarzenia, a prace wykonać w ciągu 60 minut.

–„Do swoich obowiązków podchodzimy profesjonalnie, także podczas wykonywania usług komercyjnych. Dlatego każdy kilometr kanalizacji deszczowej, który utrzymywaliśmy w latach 2018-2020 był wyczyszczony, a w okresie nagłych sytuacji natychmiast udrożniony”– zaznacza Sławomir Rajski, wiceprezes Sądeckich Wodociągów.

Spółka Sądeckie Wodociągi zgodnie z zawartą w 2018 roku umową obsługiwała 184 ulice posiadające kanalizację deszczową.

 

 

Pliki do pobrania

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty