Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Jury oceniło 1562 prace!

Znamy już laureatów konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów „Woda – wspólne dobro, wspólna troska”. Jak co roku lista zwycięzców ogłoszona zostaje w Światowym Dniu Wody, 22 marca 2022 r.

Przewodniczącym jury był artysta-malarz Wacław Jagielski, który w tym roku zdecydował przyznać wszystkim nagrodzonym pierwsze miejsca.

–„Prace niosły ze sobą delikatny szelest szumiącej wody, bulgot wybijających u źródeł leśnych strumyczków, strumieni, a czasem i wodospadów zimnej krystalicznej wody. W każdej pracy można było odczuć troskę dziecka o jej czystość, nieskazitelność i konieczność jej uszanowania”– powiedział Wacław Jagielski.

Łącznie na konkurs wpłynęło 1562 prace z 77 placówek oświatowych. W konkursie wzięły udział dzieci z Nowego Sącza oraz gmin: Stary Sącz, Korzenna, Kamionka Wielka, Nawojowa. Dotarły nawet prace z Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego.

–„Pojawiały się prace plakatowe z hasłami wołającymi o oszczędność, o troskę nad bezużytecznym jej marnowaniem, sprowadzające się do dużego skrótu i symbolu, oszczędnego środka artystycznego wyrazu, przepojone metaforą i radością życia. Były też inne prace, w których uczniowie, szczególnie niższych klas szkół podstawowych, pokazali całą moc energii świata, wody, żywiołu zarówno kosmosu jak i samych siebie. Były to prace przesączone wibracją intensywności ścigających się po płaszczyźnie barw, zróżnicowanych kierunków kreski bardziej lub mniej nasyconej, w zależności od temperamentu i wrażliwości młodego twórcy. Takie prace najbardziej cieszyły oczy i poruszały serca oceniających jury”– zaznaczył przewodniczący jury.

Uczniowie pracowali w przeróżnych technikach malarskich i graficznych, używali drewna, wkrętów, nici. Różnorodność prac i pomysłów sprawiła, że obrady i ostateczny wybór prac przeciągał się, ale dawał radość jurorom.

–„Wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy podjęli ten jakże ważny, ale i piękny temat. Mam nadzieje, że konkurs ten w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju świadomości małych twórców i ich bliskich w temacie ochrony zasobów wodnych okolicy i świata, a to przecież szczególnie w dzisiejszych czasach jest takie ważne. Dziękuję również pomysłodawcom Sądeckim Wodociągom, że wciąż kontynuują ten konkurs, nagradzając wyróżnionych atrakcyjnymi fantami i nagrodami. Jesteście wielcy! Oby tak dalej. Cała naprzód!”– dodał Wacław Jagielski.

 

LISTA LAUREATÓW I ICH PRACE:

Kategoria 1:

Paulina Cebula, Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Miś w Nowym Sączu.

Zwycięska praca konkursowa: Paulina Cebula, Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Miś w Nowym Sączu.Michał Blaźnik, Niepubliczne Przedszkole DANAPIS w Nowym Sączu.

Zwycięska praca konkursowa: Michał Blaźnik, Niepubliczne Przedszkole DANAPIS w Nowym Sączu.Jan Wielosik, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej.

Zwycięska praca konkursowa: Jan Wielosik, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej.

 

Kategoria 2:

Mateusz Gwóźdź, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Zwycięska praca konkursowa: Mateusz Gwóźdź, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.Jan Więckowski, Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Wielkiej.

Zwycięska praca konkursowa: Jan Więckowski, Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Wielkiej.Kaja Citak, Szkoła Podstawowa w Skrudzinie.

Zwycięska praca konkursowa: Kaja Citak, Szkoła Podstawowa w Skrudzinie.

 

Kategoria 3: 

Kacper Tomasiak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu.

Zwycięska praca konkursowa: Kacper Tomasiak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu.Wojciech Biryt, Szkoła Podstawowa w Skrudzinie.

Zwycięska praca konkursowa: Wojciech Biryt, Szkoła Podstawowa w Skrudzinie.Tomasz Gwóźdź, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.


Zwycięska praca konkursowa: Tomasz Gwóźdź, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

 

Kategoria 4:

Anna Cygan, Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu.

Zwycięska praca konkursowa: Anna Cygan, Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu.Kamil Żuchowicz, Szkoła Podstawowa w Janczowej.

Zwycięska praca konkursowa: Kamil Żuchowicz, Szkoła Podstawowa w Janczowej.Maria Kotarba, Szkoła Podstawowa w Barcicach.

Zwycięska praca konkursowa: Maria Kotarba, Szkoła Podstawowa w Barcicach.

 

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty