Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Park się rozrasta. 230 nowych drzewek przy obiektach Sądeckich Wodociągów

Dąb, lipa drobnolistna, klon jawor, brzoza, buk zwyczajny, olcha czarna – kolejne sadzonki już rosną na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku.

Wspólna akcja Sądeckich Wodociągów, Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Ligi Ochrony Przyrody jest organizowana od trzech lat na Dzień Ziemi. W działaniach spółkę wspierają również liczni partnerzy społeczni.

–„Jesteśmy przedsiębiorstwem o charakterze ekologicznym, bo tym tematem zajmujemy się na poważne. Oczyszczamy ścieki chroniąc przyrodę, prowadzimy intensywną akcję edukacyjną, a od trzech lat sadzimy drzewa„powiedział Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. „Oczywiście robimy to razem z naszymi partnerami Ligą Ochrony Przyrody raz Nadleśnictwem Stary Sącz.”

W tym roku po raz pierwszy w przedsięwzięciu brał udział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Paweł Szczygieł. 

– „Takie akcje należy chwalić, popierać oraz zachęcać inne podmioty do zaangażowania się w podobne inicjatywy”– zaznaczył dyrektor Paweł Szczygieł.” – „To duża satysfakcja, że dzięki współpracy Sądeckich Wodociągów i leśników na terenie zakładu pojawiły się kolejne drzewa.”

W ciągu trzech lat Sądeckie Wodociągi wraz z partnerami posadziły 1100 drzewek. 

W tym roku w ekologicznym wydarzeniu brali udział: dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Stary Sącz, Ligi Ochrony Przyrody, uczniowie-leśnicy ze Starego Sącza, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu, a także dziennikarze lokalnych mediów i przedstawiciele Stowarzyszenia Wyznaczamy Nowe Kierunki. 

Drzewa rosną w parku, przy historycznym zakładzie pomp w Świniarsku.

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty