Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Spółka w mediach

Inwestycje Sądeckich Wodociągów docenione w publikacji "25 lat samorządności. Polskie miasta przyszłości"

2015-09-08 14:35:39

Przedsięwzięcie wodno-ściekowe prowadzone w Nowym Sączu znalazło się w gronie największych polskich inwestycji. Zdaniem autorów publikacji rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej spowodował skok cywilizacyjny Sądecczyzny.

Czytaj więcej
Susza. Czy Sądeczanom nie zabraknie wody w kranach?

2015-08-12 12:17:32

"Przez Polskę przechodzi niespotykana od dziesięciu lat fala upałów. Drastycznie obniżył się poziom wód gruntowych i rzek. Wysychają studnie w podgórskich wsiach. Nowy Sącz i okolice korzystają z ujęć powierzchniowych na Dunajcu, a także ze zbiorników infiltracyjnych i studni głębinowych. Czy w takim razie nie grozi nam, że wyschną krany w naszych domach? Z tym pytaniem TV Sądeczanin zwrócił się do Sądeckich Wodociągów."

Czytaj więcej
Sądeckie Wodociagi zachęcają mieszkańców okolicznych gmin do podłączenia się do sieci wodociągowej

2015-08-12 12:25:49

"Pracownicy Sądeckich Wodociągów przebadali wodę w ponad stu studniach. W połowie z nich woda nie nadawała się do spożycia. Spółka prowadziła bezpłatne badania na obrzeżach Nowego Sącza i w trzech gminach, gdzie w ostatnich latach prowadzona była rozbudowa wodociągów i kanalizacji. - W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców do podpinania się do sieci – podkreśla Janusz Adamek, preses spółki."

Czytaj więcej
Wodociągi to nie jest zwykła rura wrzucona do rzeki

2015-08-03 09:07:51

"Kilka lat temu wyruszył na front walki ze stereotypem Sądeckich Wodociągów ciągle przez niektórych postrzeganych jako skostniała i nieruchawa spółka komunalna. Wodociągi - tłumaczy prezes spółki Sądeckie Wodociągi Janusz Adamek - to nie jest zwykła rura wrzucona w Dunajec, jakiś tam filtr i zwykła dostawa wody do domu. To supernowoczesna firma, która wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje produkt świetne jakości" - czytamy w wywiadzie na portalu Sadeczanin.info  

Czytaj więcej
Coraz więcej Sądeczan w wodociągowej i kanalizacyjnej sieci

2015-07-24 09:58:20

Trwa ostatni i najważniejszy etap inwestycji pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej Miasta Nowego Sącza z przyległymi terenami gmin sąsiednich”. Mieszkańcy Sądecczyzny przyłączają się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Czytaj więcej
Mity i fakty na temat ceny wody w Nowym Sączu

2015-06-25 10:38:23

W czasie ostatniej kampanii wyborczej dużo mówiło się o cenie wody. Wiele z tych informacji to jednak tylko mity. Warto, więc przyjrzeć się bliżej tematowi i wyrobić sobie własną opinię na sprawę.

Czytaj więcej
Wystarczy dwa tygodnie bez deszczu i studnie wysychają

2015-05-22 11:28:07

Wiele rodzin na Sądecczyźnie zmaga się z problemem braku wody. Suche krany to skutek bezdeszczowego lata, ale także zimy bez śniegu. W ostatnich latach takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.

Czytaj więcej
Za 5,65 zł pijesz wodę przez 500 dni

2015-05-18 12:42:51

Metr sześcienny wody to ile litrów? A ile wanien wody nim napełnisz? A może wiesz ile kosztuje kubik wody i ile miesięcznie zużywa ich twoja rodzina? W podróż „Szlakiem wody” zabierze Cię Wodnik, który zdradzi, dlaczego „kranówkę” można pić bez przegotowania i jak na tym zaoszczędzić - możemy przeczytać w Dobrym Tygodniku Sądeckim.

Czytaj więcej
Pierwsze upały i kolejka do wodopoju na Rynku

2015-05-14 12:40:32

Przydaje się poidełko na sądeckim Rynku.

Czytaj więcej
W "Ósemce" i w Rynku stanęły poidełka z czystą wodą

2015-05-14 12:18:42

Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu została pierwszą placówką oświatową na terenie miasta, w której zamontowano poidełko wody pitnej.  

Czytaj więcej

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty