994
pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Projekty zrealizowane

Stacja uzdatniania wody w Starym Sączu

W 2012 roku została oddana do użytku najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie stacji uzdatniania wody. Koszt inwestycji, która była finansowana z unijnych funduszy, to około 37 milionów złotych. W ramach prowadzonych prac zmodernizowano od podstaw liczące już 40 lat budynki. Ale do bloku dotychczasowych obiektów technologicznych doszły także między innymi dwa nowe zbiorniki na wodę każdy o pojemności 750 metrów sześciennych, baseny nawadniające.
Woda, która trafia do stacji uzdatniania, poddawana jest procesom ozonowania i filtracji w filtrach ciśnieniowych ze złożem z węgla aktywnego. Węgiel aktywny usuwa zanieczyszczenia odpowiedzialne za nieprzyjemny smak, zapach i barwę, związki organiczne oraz metale ciężkie. Końcowym procesem uzdatniania wody jest jej dezynfekcja promieniami UV i chlorem gazowym. Promienie UV zabijają bakterie, nawet te nieodporne na środki chemiczne, zaś chlor dozowany w niewielkich ilościach zabezpiecza wodę przed jej wtórnym zanieczyszczeniem w sieci.

Stacja jest w stanie wyprodukować nawet 14 tysięcy metrów sześciennych wody na dobę. 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty