Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Większe bezpieczeństwo i oszczędność energii

Sądeckie Wodociągi zakupiły nowy agregat pompowy. Urządzenie będzie wykorzystywane przy usuwaniu zatorów w sieci kanalizacyjnej. Maszyna będzie służyć do awaryjnego zabezpieczenia kolektorów sanitarnych przechodzących pod rzekami. Swoje zastosowanie będzie mieć także jako instalacja tymczasowa w czasie modernizacji sieci.

Pompa jest w stanie przetłoczyć nawet do 390 metrów sześciennych ścieków na godzinę. Wysoka wydajność pompy przekłada się na niskie zużycie paliwa, co dodatkowo wpływa pozytywnie na ochronę środowiska. Podobne urządzenia zużywają, bowiem ponad dwa razy więcej paliwa. 

Agregat pompowy będzie wykorzystywany również w oczyszczalni ścieków Sądeckich Wodociągów przy pracach modernizacyjnych i utrzymaniu sprawności instalacji. 

Pompy Hidrostal Super Betsy używane są w ponad 20 krajach na świecie. W Polsce w branży wodociągowo-kanalizacyjnej urządzenia pracują w dwóch przedsiębiorstwach, w tym w Sądeckich Wodociągach.

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty