Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

2021-04-28 09:20:45

We wtorek spółka będzie nieczynna. Skorzystaj z e-BOK

W najbliższy wtorek (4 maja 2021 r.) biuro obsługi klienta Sądeckich Wodociągów przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu będzie zamknięte. W tym czasie zachęcamy do korzystania z elektronicznej platformy e-BOK przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej

2021-04-28 08:36:35

Najlepsze prace wybrane. W jury Wacław Jagielski i laureatka konkursu z 2020 r.

Siódmy konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów został rozstrzygnięty. Prace oceniali artysta-malarz Wacław Jagielski oraz laureatka konkursu z ubiegłego roku Justyna Barnach, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Barcicach.

Zobacz więcej

2021-04-22 14:25:33

Dzień Ziemi – 350 sadzonek posadzonych w godzinę

W ekspresowym tempie młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy oraz Zespołu Szkół w Starym Sączu posadziła sadzonki drzew na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Do akcji Sądeckich Wodociągów włączyli się również przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody w Nowym Sączu, Nadleśnictwa w Starym Sączu oraz Fundacji Nowe Kierunki.

Zobacz więcej

2021-03-12 12:15:48

Gołosłowne oskarżenia

Komentarz Zarządu Sądeckich Wodociągów do oświadczenia spółki NOVA Informacje zawarte w oświadczeniu spółki NOVA oraz wystąpieniu publicznym zastępcy prezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka w sprawie przyczyn groźnych dla środowiska nieprawidłowości w odprowadzaniu ścieków ze składowiska odpadów przy ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu, nie znajdują żadnego potwierdzenia w faktach. Są natomiast kolejnym przykładem znanej taktyki obrony przez atak opartej wyłącznie na gołosłownych oskarżeniach. Tego rodzaju reakcja potwierdza słuszność decyzji o powiadomieniu prokuratury oraz innych instytucji zajmujących się ochroną środowiska, które niezależnie ocenią przyczyny awarii z 9 marca br.

Zobacz więcej

2021-03-10 11:11:34

Zagrożona oczyszczalnia ścieków. Sądeckie Wodociągi wypowiadają umowę spółce NOVA

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyły w prokuraturze Sądeckie Wodociągi. Podstawą zawiadomienia jest zagrożenie prawidłowego działania urządzeń kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków w Nowym Sączu. Jednocześnie Sądeckie Wodociągi zapowiedziały, że zaprzestaną odbierać ścieki z administrowanego przez spółkę NOVA składowiska odpadów.

Zobacz więcej

2021-02-16 11:12:45

Sądeckie Wodociągi wygrywają z Jakubem Bocheńskim w pierwszej instancji

Jakub Bocheński ma sprostować nieprawdziwe informacje na temat Sądeckich Wodociągów oraz wpłacić 1 500 zł na Sądeckie Hospicjum – tak postanowił Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz więcej

2021-02-15 14:35:41

Siódmy konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów "Woda dobra na wszystko"

Picie wody poprawia trawienie, wypłukuje z organizmu toksyny, nawilża skórę, poprawia pamięć oraz koncentrację. Woda to także sposób na relaks i uprawianie sportu. W tym roku konkurs Sądeckich Wodociągów odbywa się pod hasłem „Woda dobra na wszystko”. Spółka chce zwrócić uwagę uczniów i przedszkolaków jak różne zastosowania ma woda oraz jak wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Zobacz więcej

2021-02-15 13:32:52

Sądeckie Wodociągi ogłaszają akcję bezpłatnych badań wody (limit badań został już wyczerpany)

15 lutego 2021 roku ruszyła akcja bezpłatnych badań wody z przydomowych studni dla gospodarstw domowych z terenu działania Sądeckich Wodociągów. Badania prowadzone są na wniosek samorządów: Nowego Sącza, Starego Sącza, Korzennej, Nawojowej, Kamionki Wielkiej. Akcja potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania się limitu (75 badań).    

Zobacz więcej

2021-01-31 18:02:08

Tańsze ścieki, woda bez zmian

Obniżenie taryfy za ścieki i pozostawienie ceny za wodę na dotychczasowym poziomie na kolejny rok zakłada przygotowany przez Sądeckie Wodociągi wniosek w sprawie nowej taryfy na lata 2021 - 2024. – Dzięki systematycznie realizowanej polityce optymalizacji kosztów, w pierwszym roku udało się nie tylko uniknąć podwyżki, ale nawet nieco obniżyć taryfę i to mimo wzrostu kosztów niezależnych od przedsiębiorstwa – wyjaśnia Tadeusz Frączek, prezes Zarządu spółki.  

Zobacz więcej

2021-01-25 15:00:50

Uwaga na oszustów podających się za pracowników wodociągów

Spółka Sądeckie Wodociągi ostrzega przed oszustami i prosi o ostrożność. Jednocześnie informuje, że pracowników spółki można łatwo zweryfikować.

Zobacz więcej

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty