Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Dzieci z „Miśka” i Sądeckie Wodociągi troszczą się o jakość wody

W jaki sposób można wodę oszczędzać, a jak dbać o jej czystość? Skąd bierze się woda w kranie? Czy można ją pić? O tych wszystkich problemach dyskutowali – podczas specjalnej debaty Sądeckich Wodociągów – ekobadacze z nowosądeckiego Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Misiek”. Debata została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka.

Marysia, Karol, Dawid, Leon, Michał, Julka, Filip, Szymon, Mikołaj, Borys, Mateusz, Zuzia, Szymon, Zosia, Paulina, Antoś, Ala, Antoni, Krzyś, Kuba, Arek wiedzą już jak troszczyć się o największy skarb Sądecczyzny, Polski i świata. Czy my również to wiemy? Może jednak warto posłuchać dzieci!

Poniżej zamieszczamy fragment debaty dzieci z przedszkola „Misiek” z Sądeckimi Wodociągami zorganizowanej przez Gazetę Krakowską. 

„Woda z kranu – czysta i bezpieczna

Skoro to debata z Sądeckimi Wodociągami nie mogło zabraknąć specjalnej sesji pytań do Tadeusza Frączka, prezesa Zarządu Sądeckich Wodociągów. Co interesowało małych ekologów?

- Ile Pan wody oczyścił?

- W ciągu 25 lat Sądeckie Wodociągi oczyściły więcej wody niż jest w jeziorze Rożnowskim. W ciągu dnia nasi pracownicy dostarczają do sieci wodociągowej 30 tysięcy metrów sześciennych czystej wody.

- A ile to jest metr sześcienny?

- To tyle wody, ile wypełniłoby akwarium o długości 1 metra, szerokości 1 metra i wysokości 1 metra. I takich akwariów codziennie napełniamy 30 tysięcy.

- Ile ma Pan rur?

- Zakopaliśmy około 900 km rur wodociągowych?

- To dużo?

- Gdybyśmy je ułożyli prosto, jedna za drugą, to ciągnęłyby się aż nad Bałtyk, a może nawet do Szwecji.”

Cała dyskusja dzieci, w której wziął udział prezes Sądeckich Wodociągów Tadeusz Frączek, znajduje się na portalu Gazety Krakowskiej: 

Dzieci z „MIŚKA” i Sądeckie Wodociągi troszczą się nie tylko o jakość wody, ale także wiedzą, jak ją oszczędzać 

 

Dzieci z przedszkola “Misiek” podczas debaty z Sądeckimi Wodociągami 

 

Źródło: www.nowysacz.naszemiasto.pl  

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty