Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Jakub Bocheński opublikował sprostowanie. Sądeckie Wodociągi wygrały w sądzie

Jakub Bocheński sprostował nieprawdziwe informacje na temat Sądeckich Wodociągów oraz ma wpłacić 1 500 zł na Sądeckie Hospicjum oraz ponieść koszty postępowania sądowego.

– Cieszymy się, że Pan Jakub Bocheński sprostował nieprawdziwe informacje, które upubliczniał na temat Sądeckich Wodociągów – mówi Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów. – Szkoda, że do przyznania się do winy trzeba było aż wyroku sądu. Zanim sprawa trafiła na wokandę poprosiliśmy przecież Pana Bocheńskiego, żeby sprostował zawarte w jednym z artykułów prasowych informacje. Wtedy tego nie zrobił. 

W październiku 2019 r. w wyborczym dodatku w „Dobrym Tygodniku Sądeckim” Jakub Bocheński (kandydat na posła) w artykule zatytułowanym „Skandal w Sądeckich Wodociągach!” podał informacje, że w wyniku zlikwidowania dopłat miasta ceny wody za metr sześcienny stawiają Nowy Sącz w niechlubnej czołówce kraju oraz że nie może być takiej sytuacji, żeby Sądeczanie płacili za wodę najwięcej w Polsce. 

W toku postępowania dowodowego wysłuchane zostały argumenty przedstawione nie tylko przez strony, lecz również przez świadków w osobach m.in.: Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, Burmistrza Miasta Starego Sącza Jacka Lelka oraz Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona. 

Wydanym 15 lutego 2021 roku wyrokiem Sąd Okręgowy w Nowym Sączu nakazał Jakubowi Bocheńskiemu sprostować nieprawdziwe informacje na temat rzekomego skandalu w Sądeckich Wodociągach oraz tego, jakoby Sądeczanie płacili za wodę najwięcej w Polsce. Kandydat na posła ma także zapłacić koszty postępowania sądowego oraz uiścić kwotę na cel społeczny. 

Jakub Bocheński od wyroku się nie odwołał. Wyrok jest prawomocny. 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty