Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Rada Miasta zmniejszyła dopłaty do wody

O obniżeniu wysokości dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców o 1,85 zł netto (2 zł brutto) za m³ zadecydowała wczoraj Rada Miasta Nowy Sącz. W konsekwencji mieszkańcy pokrywać będą teraz około 80 proc. procent ceny taryfowej zamiast dotychczasowych 70 procent.

Sądeckie Wodociągi są zobowiązane do wykonania uchwały podjętej przez Radę Miasta, co oznacza, że od 28 maja 2021 r. faktury za wodę i ścieki naliczane będą z uwzględnieniem zmniejszonej dopłaty z budżetu miasta. W efekcie wysokość opłaty ponoszonej przez mieszkańców wzrośnie przy założeniu, że zużycie wody będzie na podobnym poziomie, jak dotychczas. Wskutek decyzji Rady Miasta mieszkańcy zapłacą teraz za 1 m³ wody i ścieków 12,69 zł netto (13,71 zł brutto), a nie – jak dotąd – 10,84 zł netto (11,7 zł brutto). 

Równocześnie przypominamy, że przyjęta w maju 2018 roku na okres trzech lat taryfa za wodę i ścieki pozostaje bez zmian do czasu zatwierdzenia przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nowej taryfy. Wniosek Sądeckich Wodociągów w tej sprawie zakłada nieznaczną obniżkę taryfy w okresie kolejnych trzech lat. 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty