Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Sądeckie Wodociągi posadziły kolejnych 200 drzewek

Przy sądeckiej oczyszczalni ścieków rośnie 200 nowych sadzonek. Posadzili je pracownicy oczyszczalni. To kolejny etap realizacji unijnego programu „Europejski Zielony Ład” w wykonaniu Sądeckich Wodociągów.

– Gatunki drzew zostały dobrane do gleby, która występuje na terenie oczyszczalni – przekonuje Łukasz Iljuczonek, kierownik obiektu. – Łącznie jest 200 sztuk sosny i olchy czarnej. 

Działka Sądeckich Wodociągów, na której rosną nowe drzewka oddziela teren oczyszczalni od otoczenia. 

Zobacz także: Dzień Ziemi – 350 sadzonek posadzonych w godzinę

W Dniu Ziemi Sądeckie Wodociągi rozpoczęły cykliczną akcję sadzenia drzewek. 22 kwietnia na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku spółka wspólnie z młodzieżą z Ochotniczych Hufców Pracy oraz Zespołu Szkół w Starym Sączu oraz we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody w Nowym Sączu, Nadleśnictwem w Starym Sączu i Fundacją Nowe Kierunki posadziła 350 drzewek. Wtedy też prezes Sądeckich Wodociągów zapowiedział, że to pierwszy krok na rzecz odbudowy lokalnego, sądeckiego środowiska naturalnego. 

 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty