Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

To oni w tym roku zaangażowali się najbardziej. Za bon zakupili książki

Szkoła Podstawowa w Jamnicy wygrała w tym roku nagrodę główną w konkursie plastycznym Sądeckich Wodociągów „Woda dobra na wszystko”. Bon w wysokości 1 500 złotych został wręczony podczas Dnia Dziecka.

– Serdecznie gratulujemy wygranej – powiedział Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów. – Mamy nadzieję, że takie wsparcie przyda się szkole. 

Za wygraną kwotę szkoła zakupiła książki do biblioteki, aby rozwijać czytelnictwo wśród swoich uczniów.

– Niech malujący się na twarzach dzieci szczery uśmiech będzie podziękowaniem za dar serca oraz inspiracją do dalszych działań – zaznaczyła Dorota Kupiec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jamnicy, odbierając bon. 

Szkolnej uroczystości towarzyszył bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Dzieci przekonywały, że warto jest oszczędzać wodę i o nią dbać. 

W przedsięwzięciu wziął udział także Andrzej Stanek, wójt gminy Kamionka Wielka, który z okazji Dnia Dziecka wręczył uczniom słodkości. 

***

Konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów odbył się już po raz siódmy. Prace oceniali artysta-malarz Wacław Jagielski oraz laureatka konkursu z ubiegłego roku Justyna Barnach, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Barcicach. Od trzech lat, oprócz nagród indywidualnych, Sądeckie Wodociągi wręczają także nagrodę główną – za największe zaangażowanie placówki oświatowej w konkursie. 

 

Więcej o konkursie: Najlepsze prace wybrane. W jury Wacław Jagielski i laureatka konkursu z 2020 r.

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty