Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Drodzy Mieszkańcy: deszczówką zajmuje się Urząd Miasta, spółka odbiera ścieki sanitarne.

Po ostatnich ulewach, które skutkowały zalaniem ulic i posesji, mieszkańcy Nowego Sącza dzwonili do Sądeckich Wodociągów z prośbą o interwencję.

Informujemy, że w tej sprawie należy kontaktować się wyłącznie z Urzędem Miasta Nowego Sącza. To właśnie ta instytucja jest odpowiedzialna za kanalizację deszczową w mieście.

Od 2021 roku obsługą kanalizacji deszczowej zajmuje się firma wybrana w przetargu przez Urząd Miasta Nowego Sącza. I właśnie to przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za utrzymanie kanalizacji deszczowej, czyli m.in. jej udrażnianie i czyszczenie. W sprawie zalanych posesji lub ulic na terenie miasta po nawalnych opadach należy, więc kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Sądeckie Wodociągi odpowiadają w Nowym Sączu oraz okolicznych gminach za dostarczanie wody oraz odbieranie, oczyszczanie i kontrolę ścieków sanitarnych. W tych sprawach spółka jest dostępna dla swoich Klientów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Warto wiedzieć, że włazy kanalizacyjne Sądeckich Wodociągów są oznakowane logiem spółki.  

 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty