Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Laboratorium

Pierwsze profesjonalne laboratorium badania wody i ścieków powstało w 1976 roku w ramach Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego wchodzącego w skład Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Swoją siedzibę miało przy ulicy Kazimierza Wielkiego, następnie zostało przeniesione do budynku zakładu uzdatnia wody w Świniarsku. Od 1983 roku, kiedy oddano do użytku nowy budynek przy ulicy Wincentego Pola, właśnie tam ma swoją siedzibę.
Jest jednym z najnowocześniejszych nie tylko w Małopolsce, ale i w kraju. Laboratorium Badania Wody i Ścieków wykonuje analizy fizykochemiczne i mikrobiologiczne wody oraz analizy fizykochemiczne ścieków dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych zgodnie z obowiązującym cennikiem - cennik usług. Wykwalifikowany zespół czuwa nad jakością wody, która trafia do sądeckich domów. Badania prowadzone są codziennie i dają gwarancję, że pijemy tylko najlepszą wodę.

W 2009 laboratorium otrzymało Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego.

Polskie Centrum Akredytacji Certyfikat


 

 

 

 

Kontakt: 18 4141229, 18 4141231, 18 4141234.

Pliki do pobrania

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty