Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Jeże mają już swoje budki na terenie zakładu uzdatniania wody w Świniarsku

Przedstawiciele Stowarzyszenia Wyznaczamy Nowe Kierunki, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz dzieci ze szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu zainstalowali budki dla jeży. Domki stanęły w parku przy zakładzie uzdatniania wody w Świniarsku.

„Akcję Jeż” poprzedziła prelekcja na temat życia zwierząt. Zajęcia poprowadziły edukatorki Anna Świsterska i Beata Jelewska z Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Dzieci mogły się dowiedzieć ciekawostek na temat życia zwierząt. Jeże są bardzo dobrymi pływakami, lubią nocne wędrówki. Potrafią przebyć nawet dwa kilometry w ciągu jednej nocy. Mitem jest, że żywią się jabłkami lub noszą te owoce na swoim grzbiecie. Głównymi składnikami ich diety są przede wszystkim robaki ziemne, ślimaki i owady. Nie pogardzą też płazami, jajami ptasimi, grzybami i owocami.

Gotowe budki czekają na jeże. Pracownicy Sądeckich Wodociągów będą czujnie obserwować nowych lokatorów. 

„Akcja Jeż” realizowane jest przez Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki w ramach konkursu „EKO Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty