Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast” – wspólne pomysły świata nauki i biznesu

30 interesujących referatów, wspaniali goście z Polski oraz z zagranicy. 23-25 października 2023 roku odbyła się III Międzynarodowa Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast” w Rytrze. Organizatorem przedsięwzięcia są Sądeckie Wodociągi.

– „Niezmiernie nas cieszy, że podczas trzeciej edycji wydarzenia gościliśmy niezwykle ciekawe osobistości, zarówno przedstawicieli świata nauki jak i przedsiębiorców, w tym szczególnie z branży usług komunalnych”– powiedział Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów.

Na uczestników wydarzenia czekało sześć sesji plenarnych, w czasie których zostało wygłoszonych 30 referatów. Odbyły się interesujące warsztaty tematyczne na temat ograniczania strat wody oraz szybkiego wykrywania i oceny poziomu zagrożenia substancjami chemicznymi w wodzie do spożycia. 

Gość z Danii, przedstawicielka Europejskiego Stowarzyszenia Wodociągów i Kanalizacji, wprowadziła uczestników w temat nowych dyrektyw unijnych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Przedstawiciel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przeniósł te zagadnienia bezpośrednio na polski grunt. 

– „Temat ten został szczegółowo przeanalizowany ze względu na jego wagę, aktualność i nieuchronność” – zaznaczył prezes Sądeckich Wodociągów.

W konferencji wziął udział także prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, mecenas Paweł Sikorski, który przedstawił analizę dotyczącą sytuacji branży wod.-kan.

Wśród tematów znalazły się również: gospodarka o obiegu zamkniętym na przykładzie nowoczesnych oczyszczalni ścieków, przelewy burzowe, zrównoważony rozwój w kontekście nowej dyrektywy Unii Europejskiej oraz metody zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych.

Już po raz trzeci Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Infrastruktura Techniczna Miast” połączyła świat nauki i biznesu wpisując się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń branżowych.

Konferencja obyła się pod Patronatem Naukowym: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Akademii Pożarnictwa w Warszawie oraz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ponadto wydarzenie po raz kolejny zostało objęte Patronatem Honorowym: Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Polskiego Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych (zarówno Zarządu Głównego jak i Oddziału Krakowskiego). Patronami Medialnymi wydarzenia byli: „Kierunek wod.-kan.” i „Wodne sprawy” oraz kwartalnik „Wodociągi Polskie”.

Srebrnymi Partnerom Konferencji zostali: Tigret Sp. z o.o., Diehl Metering Sp. z o.o., Unisoft Sp. z o.o., ICsec S.A., Saint-Gobain PAM Polska Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A.

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty