– „Niezmiernie nas cieszy, że podczas trzeciej edycji wydarzenia gościliśmy niezwykle ciekawe osobistości, zarówno przedstawicieli świata nauki jak i przedsiębiorców, w tym szczególnie z branży usług komunalnych”– powiedział Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów.
Na uczestników wydarzenia czekało sześć sesji plenarnych, w czasie których zostało wygłoszonych 30 referatów. Odbyły się interesujące warsztaty tematyczne na temat ograniczania strat wody oraz szybkiego wykrywania i oceny poziomu zagrożenia substancjami chemicznymi w wodzie do spożycia.
Gość z Danii, przedstawicielka Europejskiego Stowarzyszenia Wodociągów i Kanalizacji, wprowadziła uczestników w temat nowych dyrektyw unijnych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Przedstawiciel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przeniósł te zagadnienia bezpośrednio na polski grunt.
– „Temat ten został szczegółowo przeanalizowany ze względu na jego wagę, aktualność i nieuchronność” – zaznaczył prezes Sądeckich Wodociągów.
W konferencji wziął udział także prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, mecenas Paweł Sikorski, który przedstawił analizę dotyczącą sytuacji branży wod.-kan.
Wśród tematów znalazły się również: gospodarka o obiegu zamkniętym na przykładzie nowoczesnych oczyszczalni ścieków, przelewy burzowe, zrównoważony rozwój w kontekście nowej dyrektywy Unii Europejskiej oraz metody zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych.
Już po raz trzeci Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Infrastruktura Techniczna Miast” połączyła świat nauki i biznesu wpisując się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń branżowych.
Konferencja obyła się pod Patronatem Naukowym: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Akademii Pożarnictwa w Warszawie oraz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ponadto wydarzenie po raz kolejny zostało objęte Patronatem Honorowym: Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Polskiego Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych (zarówno Zarządu Głównego jak i Oddziału Krakowskiego). Patronami Medialnymi wydarzenia byli: „Kierunek wod.-kan.” i „Wodne sprawy” oraz kwartalnik „Wodociągi Polskie”.
Srebrnymi Partnerom Konferencji zostali: Tigret Sp. z o.o., Diehl Metering Sp. z o.o., Unisoft Sp. z o.o., ICsec S.A., Saint-Gobain PAM Polska Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A.