Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Konkurs plastyczny 2022: "Woda – wspólne dobro, wspólna troska"

Woda znajduje się powietrzu jako para wodna, w rzekach, jeziorach, lodowcach, w ziemi, w każdym z nas. Wody używa się do produkcji żywności, ale także odzieży. Jej brak oznacza koniec wszystkiego… Dlatego w 2022 Sądeckie Wodociągi chcą zachęcić dzieci i młodzież do refleksji na temat sposobów oszczędzania wody w naszym najbliższym otoczeniu.

Tegorocznym hasłem konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów jest „Woda – wspólne dobro, wspólna troska”. Warto, więc świadomie jej używać, a nie nadużywać. 

– Dziś jak nigdy wcześniej powinniśmy dbać o nasze najbliższe otoczenie. Zmiany klimatyczne wpływają, bowiem także na nasze zasoby wody. Obserwujemy to szczególnie w okresie letnim, kiedy w Polsce temperatury sięgają nawet 36 stopni Celsjusza – przypomina Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. – Nasza firma notuje wtedy większe zapotrzebowanie na wodę, którą dowozimy beczkowozami do gospodarstw korzystających ze studni. 

Warto zastanowić się, jak możemy zatroszczyć się o to wspólne dobro jakim jest woda. Sądeckie Wodociągi zachęcają do takiej plastycznej refleksji. 

Na prace czekamy do 15 marca 2022 r. 

Na uczestników konkursu czekają nagrody indywidualne oraz nagroda specjalna dla placówki oświatowej. Dodatkowo najlepsze prace trafią do kalendarza na 2023 r. 

Ciekawostki:

  • Do wyprodukowanie jednej pary jeansów potrzeba 10 tys. litrów wody.
  • Produkcja jednego kilograma sera żółtego pochłania prawie 3,2 tys. litrów wody.
  • Ślad wodny – określa sumę wody zużytej przez nas bezpośrednio (do picia, mycia, prania, czy sprzątania) i pośrednio (np. produkcja odzieży, którą nosimy). Średni dzienny ślad wodny jednego mieszkańca naszego kraju wynosi 3900 litrów!

 

Źródło: rankomat.pl

Pliki do pobrania

01. Regulamin konkursu Rozmiar: 0.16 Mb    Typ: pdf

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty