Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Rozpoczynamy X konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów "Woda darem przyrody"

Drodzy uczniowie, drogie przedszkolaki oraz drodzy nauczyciele jesteście ze spółką Sądeckie Wodociągi już 10 lat. Dziękujemy! W tym roku konkurs plastyczny ma swoją jubileuszową odsłonę. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Czekają na Was nagrody rzeczowe oraz ta najważniejsza – najlepsze prace trafią do kalendarza na 2025 rok. Będą zdobić ściany szkół, przedszkoli, instytucji publicznych.

– „Bez wątpienia konkurs plastyczny stał się inicjatywą społeczną, z którą najbardziej kojarzą nas mieszkańcy Sądecczyzny”– zaznacza Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. – „Co roku około 2500 egzemplarzy kalendarzy z pracami laureatów konkursu cieszy oczy w szkołach i domach”.

Łącznie w latach 2015-2023 jury oceniło 9145 prac. Konkurs od 10 lat szerzy wiedzę o wodzie, szczególnie o jej oszczędzaniu. Wody na Ziemi, bowiem nie przybywa. Coraz więcej jest natomiast ludzi, którzy z niej korzystają. Dlatego tak ważna jest edukacja i poszanowanie zasobu, bez którego nie jesteśmy w stanie przeżyć dłużej niż 7 dni.

–„Od 10 lat poprzez konkurs plastyczny, ale także nasz program Akademia Wodnika uświadamiamy młodym ludziom, że wodę należy szanować oraz oszczędzać. Najmłodsi przekazuję tę wiedzę swoim rodzicom oraz dziadkom. To taka wielopokoleniowa edukacja”– dodaje Tadeusz Frączek.

Konkurs plastyczny potrwa do 15 marca 2024 r. (piątek). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 22 marca 2024 r. w Światowym Dniu Wody.

Inicjatywa po raz drugi ma charakter ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”

Prace będzie oceniało jury pod przewodnictwem uznanego sądeckiego artysty malarza Wacława Jagielskiego. 

Oprócz nagród indywidualnych, są również nagrody dla placówek oświatowych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, który znajduje się w sekcji Pliki do pobrania.

 

 

Patronat konkursu

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu plastycznego. Rozmiar: 0.16 Mb    Typ: pdf

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty