Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Dzień Ziemi – 350 sadzonek posadzonych w godzinę

W ekspresowym tempie młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy oraz Zespołu Szkół w Starym Sączu posadziła sadzonki drzew na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Do akcji Sądeckich Wodociągów włączyli się również przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody w Nowym Sączu, Nadleśnictwa w Starym Sączu oraz Fundacji Nowe Kierunki.

W Dniu Ziemi Sądeckie Wodociągi rozpoczęły cykliczną akcję sadzenia drzewek. Inicjatywa wpisuje się w program unijny „Europejski Zielony Ład”, w ramach którego ma zostać posadzonych 3 mld drzewek. 

– W ciągu 10 lat chcemy posadzić 3 tysiące drzewek – podkreśla Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. – Pierwszy krok mamy już za sobą. W Dniu Ziemi posadziliśmy 350 sadzonek. To nasza cegiełka na rzecz odbudowy lokalnego, sądeckiego środowiska naturalnego. 

Drzewka zostały posadzone na około 10-hektarowym obszarze Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Ten historyczny obiekt z 1912 r. jest perełką architektoniczną, ale na jego terenie znajdują się także pomniki przyrody – drzewa sprzed ponad 100 lat. Dzięki akcji udało się uzupełnić drzewostan o nasze rodzime gatunki: świerk, brzozę, jarzębinę, buka, graba, lipę, jawor. Wsparcia przy wyborze gatunków drzew oraz miejsca do nasadzenia udzielili przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody w Nowym Sączu. 

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty