Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Lipy, brzozy i sosny – prezent dla Ziemi w dniu jej święta

Sądeckie Wodociągi oraz Liga Ochrony Przyrody zorganizowały w Dniu Ziemi akcję sadzenia drzew. Zalesiony został teren wokół Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Akcję wspierali również: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Nadleśnictwo Stary Sącz, leśnicy z Zespołu Szkół im. ks. Tischnera w Starym Sączu oraz Fundacja Nowe Kierunki.

–„Posadziliśmy z naszymi przyjaciółmi ponad 200 sadzonek lipy, brzozy oraz sosny”– powiedział Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. –„To nasz kolejny krok w tworzeniu zielonej enklawy w naszym regionie.”

W ubiegłym roku przedstawiciele Sądeckich Wodociągów posadzili w sumie 550 sadzonek drzew na obszarze Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku oraz oczyszczalni ścieków w Nowym Sączu.

Inicjatywa wpisuje się w program unijny „Europejski Zielony Ład”, w ramach którego ma zostać posadzonych 3 mld drzewek.

–„My, w ciągu 10 lat, chcemy posadzić 3 tysiące drzewek”– podkreśla Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów.

W tym roku drzewka zostały posadzone na około 10-hektarowym obszarze Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Ten historyczny obiekt z 1912 r. jest perełką architektoniczną, ale na jego terenie znajdują się także pomniki przyrody – drzewa sprzed ponad 100 lat. Dzięki akcji udało się uzupełnić drzewostan o nasze rodzime gatunki.

Fot. Jerzy Cebula, Damian Radziak

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty