Strona Konferencji Infrastruktura Krytyczna Miast
Biuletyn Informacji Publicznej spółki Sądeckie Wodociągi
994
Pogotowie
wodociągowe
(18) 443-86-43

Aktualności

Nowa taryfa Sądeckich Wodociągów zatwierdzona

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie bez poprawek zaakceptował taryfę za wodę i ścieki Sądeckich Wodociągów. Zgodnie z nową taryfą w pierwszym okresie rozliczeniowym klienci spółki zapłacą mniej za ścieki. Cena wody w tym okresie została utrzymana na niezmienionym poziomie.

Około 95 proc. wniosków taryfowych złożonych w kraju do Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej zakładało podwyżki cen za wodę i ścieki. Sądeckim Wodociągom w pierwszym roku udało się nie tylko uniknąć podwyżki, ale nawet nieco obniżyć taryfę. 

Zanim Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie podjął decyzję w sprawie taryfy Sądeckich Wodociągów szczegółowo przeanalizował załączone do wniosku taryfowego dokumenty m.in.: sprawozdania finansowe za ostatnie trzy lata, poziom niezbędnych przychodów, kalkulację cen i stawek opłat za świadczone usługi. 

Państwowy regulator zatwierdził taryfę Sądeckich Wodociągów bez żadnych poprawek. 

Zastrzeżenia do wniosku obniżającego taryfę Sądeckich Wodociągów miał prezydent Nowego Sącza. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie uznał te zastrzeżenia w całości za bezzasadne. Argumentował jednocześnie, że dokumenty przedstawione przez Sądeckie Wodociągi do wniosku taryfowego: „spełniają wszelkie wymogi ilościowe i jakościowe, określone przez ustawodawcę w przepisach determinujących zasady prac nad wnioskami taryfowymi”.  

Strony mają 14 dni na odwołanie się od decyzji. 

Zgodnie z przepisami nowa taryfa wejdzie w życie siedem dni od opublikowania dokumentu przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Pliki do pobrania

Naszą misją jest skupiać uwagę na działaniach na rzecz sądeczan i sądeczanek. Naszymi codziennymi działaniami wspieramy obszary zrównoważonego rozwoju Nowego Sącza i okolic.

Otwórz: Sądeckie Wodociągi działania CSR

Historyczne zdjęcia sądeckich wodociągów, zobacz jak wyglądała budowa rurociągów i zakładu pomp.

Otwórz: Historia sądeckich wodociągów
Fundusze Unijne  RP Małopolska
Awarie i remonty